We vervolgen de proeverij in Brazilië
- Emiel van Bubbliez

- 3 aug 2025
- 2 minuten om te lezen
Bij de stoere Wijngaard Barcarola (eigenaar rijdt ook een Landcruiser!) gestoelt op Italiaanse familiaire traditie proberen we de Brut gemaakt op de Charmat methode. Oftewel de tankmethode. Dus geen tweede gisting die in de fles gebeurd, in tegenstelling tot de Methode Traditionelle. Een veel goedkopere methode dus dan de Champenoise die ook bij bv Prosecco vaak gebruikt wordt. Het mist de complexere en diepere smaken.

Naast de Nature proberen we ook nog een Rosé (30 maanden gelagerd) die bestaat uit de Chardonay met een Lagrein druif erbij.

We vervolgen onze dag in de wijnregio Vale dos Vinhedos op weg naar het iets afgelegen Cave Geisse, en die heeft ineens weer Terroir! De Pinto Bandeira. Geweldig. De Terroir Nature 2020 (degorgement 2025) doet het best erg goed bij de risotto die we die avond zelf maken (geen witte wijn meer in de koelkast in onze auto...)

Maar, dan is vijftig euro toch veel, dan heb je voor minder een zelfs mooiere en complexere champagne bij ons. Hij heeft een heel klein fijn bubbeltje.

De rondleiding die we krijgen behelst ook een 4x4 offroad tour in een quad. Mét onderweg door de Geisse Wijngaarden en natuurgebied rijdend op twee plaatsen een proeverij.

Bij de waterval past de Geisse Brut Nature natuurlijk goed! En, er wordt zelfs makkelijk bijgeschonken....

Uitleg volgt op de tour (de gids vraagt ons ook nog of we "adrenaline willen" en rijdt vlot tussen de bomen door en dóór het water) over hun manieren om tegen schimmels en insecten te strijden. Er wordt met grote ventilatoren gewerkt.

De "goedkopere" lijn is hun Cave Amadeu. De Sur Lie daarvan krijgen we onder de Araucaria bomen. Hier zien we de gisten nog in de fles dwarrelen. Ongefilterd, funky, levendig, hier in Brazilië populair bij natuurlijke wijnliefhebbers. Mario Geisse (Chileen) is in 1976 naar Brazilië gekomen om daar Moët & Chandon te leiden. Hij zag mogelijkheden hier en kocht grond om wijnranken zelf te poten.

We vervolgen nog met een frisse rosé, die in de Zuid-Amerikaanse Descarchos wijngids 91 punten behaalde. Eenmaal terug in de Lounge, waar best wat posh Brazilianen een Espumante drinken, schakelen we door naar een Cave Geisse Rosé Extra Brut. Die best erg aromatisch is.

De Blanc de Noire Brut nemen we mee om de volgende dag rustig met ons tweetjes te genieten.
Emiel & Leslie voor Bubbliez in Brazilië.



Opmerkingen